Főoldal Nyíl Kiemelt kategóriák Nyíl Vendéglátás

Ajánlott dokumentum-minták a(z) "Vendéglátás" témakörre

Utazási szerződés-tájékoztató (papír alapú)
Készítette: dr. Závotka Zsolt
Utoljára módosítva: 2024.11.18
Letöltés
Utazási szerződés-tájékoztató (online)
Készítette: dr. Závotka Zsolt
Utoljára módosítva: 2024.11.18
Letöltés
Utazási szerződés
Készítette: dr. Závotka Zsolt
Utoljára módosítva: 2024.11.18
Letöltés
Munkaidőkeret elrendelése (alapeset, 4 havi munkaidőkeret)
Készítette: Vasas János
Utoljára módosítva: 2023.01.30
Egyszerűsített munkaszerződés
Készítette: Szabóné Schmuczer Edit
Utoljára módosítva: 2024.07.05
Pincér munkaköri leírás
Készítette: Vasas János
Utoljára módosítva: 2024.07.15
Vendéglátó menedzser munkaköri leírás
Készítette: Vasas János
Utoljára módosítva: 2024.07.15

Cikkek és magyarázatok a(z) "Vendéglátás" témakörre

Egyéni vállalkozó, aki egyben magánszálláshely-szolgáltatás tekintetében adószámos magánszemély, tételes adózás alá jelentkezett be 2023 végétől. Tevékenységét nem végzi, a szobák üresek. Hogyan kell vagy kellett volna fizetnie a felmerülő adóterheket?
2022 óta a szálláshely-szolgáltatás olyan szálláshelyen folytatható, amely rendelkezik szálláshelykezelő szoftverrel, valamint érvényes szálláshely-minősítéssel. A minősítési eljárás szabályait a jövőben új jogszabály állapítja meg.
Az év elejétől módosuló turisztikai jogszabálymódosítások nyomán a szálláshelyek, vendéglátó egységek és turisztikai attrakciók üzemeltetőinek már tevékenységük megkezdése előtt regisztrálniuk kell a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban (NTAK). A regisztrációs és az adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítését szigorú szankciórendszer is ösztönzi.
Sok külföldi és magyarországi szállodában alkalmazzák az érintésmentes szolgáltatást annak érdekében, hogy a szálloda vendégei a biztonság élményével hagyják el a szállodát úgy, hogy közben a szolgáltatás minősége is kiváló marad.
A szakemberek szerint a 2025 év lehetséges sikerének záloga az innováció és a hiteles vendéglátás nyújtása, valamint a megfelelő ár-érték arány kínálata lehet. Mindezekhez járulnak még az érdeklődést kiváltó digitális élmények, valamint az elvárásoknak megfelelő szolgáltatások.

Kérdések a(z) "Vendéglátás" témakörre

Felszolgálási díj bevezetése

A szálloda szeretné bevezetni a felszolgálási díjat, amit vissza osztana a dolgozók között, ezt hogy teheti meg? 

Megválaszolta: Leipán Tibor könyvelő, adószakértő

Megválaszolva: 2025.03.01.

Nyugta átutalást követően

Alanyi mentes fodrász egyéni vállalkozó állíthat-e ki nyugtát abban az esetben ha a vendég átutalással fizeti ki részére a szolgáltatás ellenértékét?

Megválaszolta: Bonácz Zsolt áfa szakértő

Megválaszolva: 2024.11.23.

TP gyűjtőbe ütött bankkártyás borravaló

Éttermi vendéglátással foglalkozó cég a bankkártyás fizetések alkalmával kapott borravalót a bankkártyás terminálon külön TIP gyűjtőbe üti fel, így a pénztárgépbe nem kerül felütésre a bankkártyás borravaló. A cég egy külön pénzkazettába elkülönített készpénzt, a nap végén a pincérek megbízottja a bankkártyás zárószalagon lévő TIP (borravaló) összeget kiveszi az elkülönített pénzkazettából, kiadási pénztárbizonylatot ír róla, majd a borravalót a pincérek szétosztják maguk között. Minek minősül a kérdés szerinti bankkártyás borravaló?

Megválaszolta: Leipán Tibor könyvelő, adószakértő

Megválaszolva: 2024.09.14.

Szervízdíj szétosztása efósoknak

Csak a munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazottak között kötelező szétosztani hónap végén a szervízdíjat (az előre meghatározott pontrendszer alapján), vagy az egyszerűsített foglalkoztatottak, az "efósok" is kötelezően részesülnek belőle?

Megválaszolta: Vasas János munkajogi szakértő

Megválaszolva: 2024.05.23.

Kötelező környezetvédelmi felelősségbiztosítás

Értesültünk róla, hogy 2024 január 1-től kötelező környezetvédelmi felelősség-biztosítást kell kötni a hulladékgazdálkodó és hulladéktermelő gazdálkodó szervezeteknek. Mi egy vendéglátó étterem vagyunk és jelenleg heti 3 x 720 liter kommunális hulladék elszállításra van szerződésünk a Szákommal, a szelektív hulladékot külön gyűjtjük a közterületi gyűjtőhelyen. A használt sütőolaj illetve ételmaradék (mint veszélyes hulladékok) elszállításra pedig külön szerződésünk van és a MOHU-nál, ahol érvényes regisztrációval rendelkezünk. A kérdésünk tehát az lenne, hogy van szerződött partnerünk, aki hivatalosan szállítja a veszélyes hulladékokat, ebben az esetben is kötelezően vonatkozik ránk is a környezetvédelmi felelősség-biztosítás? 

Megválaszolta: Leipán Tibor könyvelő, adószakértő

Megválaszolva: 2024.01.26.