Főoldal Nyíl Kérdések és válaszok Nyíl Passzív jogon járó baleseti táppénz

Passzív jogon járó baleseti táppénz

dr. Radics Zsuzsanna Dátum Megválaszolva: 2025.12.10

Kérdés:

Jár-e a munkavállalónak passzív jogon baleseti táppénz, ha a munkaviszonya a táppénz időszaka alatt megszűnik? Baleseti táppénzre jogosult a munkavállaló.


Válasz:
figyelem

Ez a tartalom csak Prémium előfizetőink számára elérhető!

Ha érdekli az alábbi tartalom, akkor kattintson az előfizetés gombra!

OLVASS BŐVEBBEN ERRŐL A TÉMÁRÓL
Köztudott, hogy a munkáltatónak három irányba is (hatóság, egészségbiztosító, munkavállaló) fennáll a felelőssége az üzemi balesetekkel összefüggésben, és mindhárom komoly anyagi terheket jelent a foglalkoztató számára. Az alábbiakban az üzemi baleset következtében igénybe vehető baleseti ellátásokkal és az azokkal összefüggő felelősségi, megtérítési szabályokkal ismertetjük meg az olvasókat. Munkavédelmi almappánk továbbra is folyamatosan frissül!
A munka- vagy üzemi baleset jogszerű minősítésének feltétele a körülmények teljes körű feltárása, a megfelelő eljárásrend követése és a dokumentáció pontos vezetése. A munkáltatónak és a döntéshozó szerveknek elkülönítetten, a saját hatáskörükben kell eljárniuk. A helyes döntés biztosítja a felelősség jogszerű megállapítását és az ellátások megfelelő alkalmazását.
Minden évben a kánikula beköszöntével újra előkerül a védőital kérdése. Cikkünkből kiderül, hogy elszámolható-e a védőital a vállalkozási tevékenység érdekében felmerülő költségként, levonásba helyezhető-e az általános forgalmi adója, figyelembe kell-e venni természetbeni juttatásként?