Így hosszabbítható a fertőzés alapján járó védettségi igazolvány
Olvasási idő: 5 perc
A számos lehetőségre feljogosító védettségi igazolvány kiváltására két esetben, fertőzés és oltottság alapján van lehetőség: ha az adott személy felgyógyult a koronavírus-megbetegedésből, illetve a koronavírus ellen beoltották. A fertőzésre tekintettel kiadott igazolvány hosszabbításának részleteit tudhatjuk meg egy közelmúltban megjelent jogszabályból.
A Kormány még 2021 februárjában alkotott rendeletet az úgynevezett védettségi igazolványról, amely igazolja, hogy az adott személy felgyógyult a koronavírus-megbetegedésből, illetve a koronavírus ellen beoltották.
A koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet (a továbbiakban: rendelet) értelmében a SARS-CoV-2 koronavírus (a továbbiakban: koronavírus) elleni védettség igazolása
a) a COVID-19 betegségből (a továbbiakban: fertőzés) e rendeletben meghatározott időn belül történő felgyógyulás vagy
b) az Európai Unióban, illetve a Magyarországon engedélyezett és a lakosság oltására felhasznált COVID-19 oltóanyaggal történt védőoltás (a továbbiakban: oltottság)
tényének az igazolásával történik.
A közelmúltban egy újabb jogszabály, a 336/2021. (VI. 11.) Korm. rendelet módosította a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendeletet.
A rendelet új előírása alapján az a személy, aki a koronavírus fertőzésen átesett, és részére erre figyelemmel védettségi igazolvány került kiállításra, a védettségi igazolvány érvényességi idejének lejáratát megelőző 14 napon belül vagy a lejáratát követően egészségügyi szolgáltató által laboratóriumban elvégzett, pozitív eredményű vizsgálattal igazolhatja, hogy szervezetében a koronavírus elleni ellenanyag van jelen.
Ebben az esetben az igénylő részére az ellenanyag jelenlétét kimutató vizsgálat dátumától számított négy hónapig érvényes védettségi igazolvány kerül kiállításra.
Az új védettségi igazolvány legkorábban a régi védettségi igazolvány lejártát megelőző 14 napon belül igényelhető.
Az eÁFA rendszer forradalmat hoz az adóbevallások terén. Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke, az eÁFA rendszer tesztelése során néhány hiányosságot észlelt, de összességében pozitív tapasztalatokkal gazdagodott. A kisebb cégek számára könnyen alkalmazható, és segít az adóbevallások hatékonyabb elkészítésében. Optimalizálja vállalkozása erőforrásait az eÁFA rendszerrel! Kattintson az Adó és Tb Különszámra, hogy fedezze fel, hogyan segíthet a rendszer a hatékonyabb pénzügyi tervezésben és az eredményesebb adóbevallásokban!