Kötelező szabályzatok frissítésének 2021-es szabályai
Olvasási idő: 3 perc
Minden vállalkozás köteles a bejegyzését követően, záros határidőn belül elkészíteni, majd minden évben frissíteni a működéséhez kapcsolódó kötelező szabályzatokat. A kötelezettség törvényi kívánalma különösen kifejezetté válik a zárások, beszámolók, kötelező testületi ülések májusi időszakában.
A törvényi kötelezettség alapján előírt szabályzatok alapjaiban határozzák meg a pénzügyek kezelését, a társaságok alkalmazott eljárásainak folyamatát, módszereit – ezért különösen fontos a nemegyszer évente változó, hatályos jogszabályi környezetnek megfelelően módosítani, változtatni az említett dokumentumokat.
A fontos feladat nyomán felvetődő kérdésekben szakmai napok keretében kívántunk segítséget nyújtani, ahol Szakértőink gyakorlati szempontok alapján mutatták be a kötelező szabályzatok elkészítésének és frissítésének szabályait.
Rendezvényünkön kiemelt figyelmet kapott a
- számviteli politikában szabályozandó kérdések és azok hatása a beszámoló egyes elemeire;
- az eszközök és a források leltárkészítési és leltározási szabályzata;
- az eszközök és a források értékelési szabályzata;
- az önköltségszámítás rendjére vonatkozó belső szabályzata;
- a pénzkezelési szabályzat
elkészítésének rendje és lehetséges problémái.
A számviteli szabályzatok mellett az adatvédelem (GDPR) és a belső ellenőrzésre vonatkozó szabályzatok elkészítése is kiemelt fontosságú lesz ebben az évben, tekintettel a belső ellenőrzési szabályzat és belső ellenőrzési kézikönyv külön szerkesztésének kívánalmára.
Tudástárainkban – szabályzatmintáink folyamatos frissítésén túl – májusban és júniusban külön kiemelve és összegyűjtve publikáljuk a 2021-es évre frissített legfontosabb szabályzatokat és kötelező dokumentumokat.
A legfontosabb, mintegy harminc, – 2021-es évre frissített – szabályzat máris elérhető: